Vydūniečiai tarptautinio projekto vadovų forume

Sausio paskutinę savaitę gimnazijos direktorė Marina Stirbienė ir vokiečių kalbos mokytoja Virginija Kisielienė viešėjo Vokietijos Vesterštėdės gimnazijoje, su kuria vydūniečius jau daugiau kaip 20 metų sieja partnerystės ryšiai.

Savaitę trukusiame partnerių vadovų forume, kuris buvo organizuotas kaip dalis Vesterštėdės gimnazijos tarptautinio projekto „Pathways in Europe“, sulaukėme daug dėmesio ir pripažinimo, nes nuo 1995 metų kartu su latviais iš Liepojos ir slovakais iš Poprado buvome vieni iš pirmųjų šios gimnazijos užsienio partnerių, vykdančių reguliarius mokinių mainus. Smagu suvokti, kad dėl šio bendradarbiavimo Vesterštėdės gimnazija už įvairiapusę partnerystę, ypač su Rytų Europa, 1998 m. tapo Europos mokykla. Vėliau prie mainų projekto prisijungė ir Lenkijos, Belgijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Ispanijos mokyklos.

Forume buvo daug kalbėta apie mokyklų partnerių svarbą suteikiant savo mokiniams išsamių žinių apie Europą ir prisidedant prie Europos pagrindinių bendrųjų vertybių stiprinimo bei Europos kultūros ir įvairovės supratimo.

Padėkos už ilgametį bendradarbiavimą kalbą pasakė Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė.

Palikti komentarą