Viešnagė Vilniaus jėzuitų gimnazijoje

Salio 25-ą 1g ir 1s mokiniai, lydimi klasės auklėtojų Lilijos Zdanevičienės, Sandros Tamašauskienės ir mokytojos Aurelijos Žymančienės, lankėsi Vilniuje.

Įspūdžiais dalijasi 1s klasės mokinys Nedas Zaniauskas

Pirmiausia mes, kaip Vilniaus jėzuitų gimnazijos svečiai, apsilankėme Šv. Kazimiero bažnyčioje, kurioje vyko Jėzuitų teatro festivalio „Geram slypėti tamsoje nepridera“ atidarymas.

Po atidarymo kartu su šio festivalio dalyviais iškilminga eisena patraukėme į Vilniaus universitetą, kuriame stebėjome Šiaulių jėzuitų mokyklos spektaklį „Repeticija“, sukurtą pagal V. Šekspyro komediją „Vasarvidžio nakties sapnas“, ir Vilniaus jėzuitų gimnazijos spektaklį, Grigaliaus Knapijaus dramą „Filopatris, arba Dorybė“. „Repeticijoje“ buvo smagu matyti, kaip tokie maži vaikai gali atsakingai ir drąsiai vaidinti. Antrasis spektaklis buvo labai įdomus ir prikaustantis dėmesį, nes nepastebėjome, kaip laikas greit prabėgo.

Dar užsukome į Vilniaus jėzuitų gimnaziją, kur mūsų laukė įdomi ekskursija. Gimnazija įkurta vienuolyne – buvome supažindinti ne tik su šios mokyklos, bet ir su jėzuitų atsiradimo pasaulyje ir Lietuvoje istorija. Taip pat vaikščiojome buvusio vienuolyno rūsiais, pro gimnazijos langus grožėjomės naktinio Vilniaus vaizdais.

Po viešnagės Jėzuitų gimnazijoje nusprendėme pasivaikščioti Vilniaus senamiesčio gatvėmis. Į Šilutę grįžome tik ketvirtą valandą ryto. Kelionė namo neprailgo ir nebuvo nuobodi. Visi, nors ir pavargę, vis tiek dalijosi įspūdžiais ir buvo patenkinti šia išvyka.

Mokytoja Lilija priduria: „Namo grįžome paaugę.“

Palikti komentarą