Triskart čempionas

Ištrauka iš laikraščio  „Pamarys“ 

2010-07-29 

Pirmą kartą vykusiame atvirame Lietuvos-Latvijos ultralengvųjų lėktuvų čempionate nugalėtojais tapo šilutiškiai Dovydas Stungurys irJustinas Subačius. Jie tapo tiek Latvijos, tiek Lietuvos čempionais. Įdomu tai, kad D.Stungurys Latvijos čempionu tapo jau trečius metus iš eilės.

Šiemet kaimyninų šalių sportinės aviacijos federacijos, taupydamos lėšas ir siekdamos, kad varžybos būtų įdomesnės ir aukštesnio lygio, nutarė rengti bendrą čempionatą.
Lietuvos-Latvijos čempionatas vyko Adaže aerodrome, esančio netoli Latvijos sostinės Rygos. J.Subačius gyrė gerai surengtas varžybas ir sakė, kad per ketverius metus sraidymo bei sklandymo entuziastų įrengtas aerodromas yra geriausias pavyzdys abiejų šalių šio sporto entuziastams.
J.Subačius sakė, kad varžybos dalyviams išties buvo įdomios. Šilutiškių ekipažas varžėsi su šešiolika konkurentų, dviejose navigacinėse ir šešiose precizinio tupdymo rungtyse.
Justinas sakė, kad būtent navigacinės užduotys ir buvusios įdomios – skridimas palei kelią ir stotelių skaičiavimas bei skrydis virš ežero ir valčių skaičiavimas. Grįžus iš navigacinių rungčių skrydžio lėktuvą išjungtu varikliu reikėjo nutupdyti į aerodrome pažymėtą vietą.
“Jei atliekant navigacinius pratimus reikalingas mano kaip šturmano gebėjimas, tai precizinio tupdymo užduotį atlieka pilotas, – pasakojo J.Subačius. – Be šių dviejų tupdymo pratimų teko varžytis dar keturiuose jau su įjungtu varikliu. Tik vieną užduotį atlikome kiek prasčiau, o visose kitose surinkome maksimalų taškų skaičių ir nuo antros vietos taškų skaičiumi labai atsiplėšėme, nepalikdami latviams jokių vilčių.“
Beje, J.Subačius Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijęs transporto inžinieriaus specialybę, o po metų gaus ir piloto diplomą.
D.Stungurys, dvejus metus nugalėjęs atvirajame Latvijos čempionate (2008m. kartu su šilutiškiu Aidu Stankevičiumi, o 2009 m. – su tauragiškiu Aleksandru Proznovu), sakė, kad buvo akivaizdu, jog šių metų jau Lietuvos-Latvijos čempionatui latviai buvo ypač gerai pasiruošę ir tikėjosi revanšo prieš šilutiškį. Jis, žinoma, nepavyko. Latviai užėmė antrą ir trečią vietas.
“Mums latviai juokais, bet neslėpdami nuoskaudaos sakė, kad kitais metais galime ir nebeatvažiuoti”, – varžovų pasveikinimą trečią kartą tapus Latvijos čempionu prisiminė D.Stungurys. Sportininkai grįžo ir be taurės, nes latviai taip ir neprisiminė pažado, kad tris kartus laimėjus čempionatą, taurė atiteks nugalėtojui. “Matyt, jie nesitikėjo, kad tai įmanoma”, – pergale džiaugėsi D.Stungurys.
D.Stungurys ir J.Subačius praėjusiais metais kartu dalyvavo pasaulio čempionate.
“Visose rungtyse buvome antri, nors varžovai buvo ypač stiprūs, tik paskutiniojoje užduotyje mums nepasisekė ir, užėmę aštuntą vietą, bendrojoje įskaitoje likome septinti”, – sakė J.Subačius, neslėpdamas, kad kitais metais Izraelyje vyksiančiame pasaulio čempionate pilotai nepabijos mesti iššūkių stipriausiems ultralengvųjų lėktuvų pilotams.
Šiemet šilutiškiai yra pakviesti į Europos čempionatą Anglijoje. Federacija šilutiškių dalyvavimui šiame čempionate lėšų neturėjo, o laiko rasti rėmėjų ir prisidėjus savo lėšomis nuvykti patiems jau nebeužtenka laiko. Ypač brangus lėktuvo transportavimas. Praėjusiais metais į pasaulio čempionatą šilutiškiai ryžosi nuskristi varžybų lėktuvu “Sky ranger” ir taip išvengė lėktuvo transportavimo išlaidų. Kiti varžybų dalyviai stebėjosi šilutiškių drąsa. Į Latviją šilutiškiai taip pat skrido lėktuvu, tai, žinoma, ir papildomas nuovargis, ir pavojus. Skrendant į čempionatą teko atidžiai sekti pasaulinės aeronautikos orų prognozes ir kelis kartus leistis, kad būtų išvengta grumtynių su liūtimis ar škvalais. Šilutiškiai į Lietuvos-Latvijos čempionatą vyko už savo ir Šilutės aeroklubo lėšas, surinktas iš nario mokesčio.
“Kaupsime jėgas kitiems metams, pasaulio čempionatui, tuo labiau, kad Izraelyje vyksiančio čempionato rengėjai žada dalyviams apmokėti transportavimo išlaidas, tad į varžybas galės atvykti visi pajėgiausi sportines aviacijos mėgėjai iš viso pasaulio, čempionatas bus įdomus”, – mintimis apie kitų metų planus pasidalino D.Stungurys.

Palikti komentarą