Svečiavosi ekspedicijos dalyviai

Rudens atostogų metu Šilutės Vydūno gimnazijoje lankėsi Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos „Vaikščiotojai“, atvykę į Mažąją Lietuvą kilniu tikslu – rinkti prisiminimus apie Šilutės evangelikų liuteronų kunigą, paskutinį Klaipėdos krašto sakytoją Ernstą Rogą (1929–2010). Ekspedicijos dalyvius pasitiko direktorė Marina Stirbienė, papasakojo apie įstaigos istoriją, mokymo ypatumus.

„Vaikščiotojai“ – tai Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje įkurtas būrelis, kuris, jo vadovo Vytauto Toleikio žodžiais tariant, gimė iš nevilties pamačius, kaip mažai mokiniai pažįsta savo miestą. Mokytojas su mokiniais ėmė keliauti po sostinę, susitikinėti su svarbiais kultūros žmonėmis, siekė geriau pažinti miesto ir šalies istoriją. O šį rudenį „Vaikščiotojai“ visą savaitę praleido Mažojoje Lietuvoje.

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokytojas Vytautas Toleikis yra kilęs iš Šilutės, jis siekia įamžinti savo gimtinę rinkdamas žmonių prisiminimus, dalyvauja kuriant šio krašto muziejų.

Plačiau apie ekspediciją:

http://www.silutesnaujienos.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=18091:reformacijos-dien-hzudermano-draugija-prim-sveius-i-sostins&catid=90:spaudos-projektas-2016&Itemid=147

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013679163/kasdienybes_kultura_2017_11_16_14_05

Palikti komentarą