Ruošiamasi veiklai po karantino

Gruodžio 5 dieną gimnazijos projekto „Tautiškumo pėdsakais į pilietines vertybes“ koordinatorės Lina Linkė ir Alicija Odinbergienė nuotoliniu būdu mokiniams pristatė paskutines šio projekto veiklas, kurias planuojama atlikti pasibaigus karantinui.

Pirmiausia buvo parodytas filmas apie tradicines mergvakario apeigas. Šio filmo autoriai – Šilutės H. Šojaus muziejaus Žemaičių Naumiesčio filialo darbuotojai. Apeigas pristatė Adma Baltutienė, papasakojo, kaip merginos rengdavosi, kokias dainas dainuodavo, kokius šokius šokdavo, ko linkėdavo būsimai jaunamartei.

Antrasis pristatymas – apie Vilkų kampo kaimą ir Ašvos akmenį. Labai entuziastingai ir optimistiškai savo žiniomis ir sukaupta patirtimi dalijosi Mindaugas Nogaitis – etnografinės sodybos savininkas, žmogus, mylintis savo kraštą, puoselėjantis senąsias tradicijas ir Mažosios Lietuvos kultūrinį paveldą. Pristatė senovinius įrankius, žemės ūkio padargus, prietaisus, armonikų kolekciją, netgi pagrojo viena iš jų.

Trečia planuojamos veiklos kryptis – edukacijos H. Šojaus dvare. Mokiniams parodytas filmas, kuriame pristatyta Mažoji Lietuva, jos sienos kontrolė, dvaro gyvenimas ir muziejininkų paruoštos edukacijos. Apsilankius dvare po karantino bus galima su gidu apžiūrėti H. Šojaus dvaro ekspozicijas, susipažinti su Mažosios Lietuvos nematerialiuoju kultūros paveldu, dvare vyravusia bendravimo kultūra, išmokti… užsirišti kaklaskarę.

Viso projekto metu kuriamas žemėlapio pasakojimas, kuriame galima pamatyti, kur lankėsi projekto dalyviai, iš kokių vietovių yra pateikta vaizdinė informacija, kas buvo nuveikta. Šio pasakojimo nuoroda pateikiama viešai, pasiekiama kiekvienam besidominčiam. Žemėlapio pasakojimas bus papildytas po karantino, apsilankius numatytose edukacijose.

Mokytoja Alicija Odinbergienė

Palikti komentarą