Pažintis su „Gulbių skrydžiu“

silutes_vyduno_gimnazija_projektas_gulbiu_skrydis_2016-2017Jaunieji gimnazijos ekologai dalijasi  įspūdžiais iš susitikimo su projekto „Gulbių skrydis“ koordinatoriais.

Projektą „Gulbių skrydis“ pristatė į gimnaziją atvykę Baltijos aplinkos forumo atstovai. Projekto tikslas – išsiaiškinti, kodėl gulbės nepajėgia ištverti sunkumų kupinos kelionės į šiltesnius kraštus, ir pakviesti pasaulio ornitologus, gamtininkus į bendrą diskusiją apie šių paukščių ir kasmet mažėjančių jų namų  (šlapynių) apsaugą.

Konferencijos metu internetu susisiekėme su pagrindine ekspedicijos dalyve Sacha Dench, kuri plačiau papasakojo apie mažąsias gulbes, apie priežastis, dėl kurių jas reikia išsaugoti, taip pat apie sunkumus, ištinkančius kelionėje, ir dar daug kitų įdomybių. Pasirodo, jog Lietuva, o ypač Nemuno delta, yra labai svarbi stotelė gulbių migracijos kelyje, mat čia jos sustoja atsipūsti ir pasistiprinti.

Pasibaigus maloniam pašnekesiui su Sacha, mūsų laukė dar viena koordinatorių staigmena – viktorina, kurioje galėjome patikrinti savo žinias apie paukščius, gyvenančius Nemuno deltoje, ir laimėti šaunių projekto prizų.

Vėliau ekologė Emilija perdavė mūsų laišką, kurį Sacha saugos visą kelionės laiką iki pat paskutinės stotelės, t. y. Didžiosios Britanijos.

Gamtos fotografas Marius Čepulis, ekspedicijos „Gulbių skrydis” globėjas Lietuvoje, apie mažosios gulbės reikšmę sako: „Kiekviena rūšis pasauliui yra milžiniškos reikšmės. Mūsų pasaulis yra kaip žaidimo „Jenga” kaladėlių bokštas, kuriame jau pusės kaladėlių nebėra ir kuris bet kuriuo momentu gali sugriūti. Rūšys nyksta milžinišku greičiu. Ir kas žino, ar mažoji gulbė nebus ta paskutinė kaladėlė?”

Dėkojame projekto organizatoriams už viešnagę mūsų gimnazijoje ir linkime kuo didžiausios sėkmės tolesnėje kelionėje!

Ekologai Gintautas, Domantas ir Emilija

Palikti komentarą