Pamoka netradicinėje erdvėje

Paskutinė šių mokslo metų informacinių technologijų pamoka grupei 1k klasės mokinių buvo netradicinė – gegužės 29 dieną 13 gimnazistų kartu su mokytoja Tatjana Balvočiene apsilankė F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, kur gimnazijos alumnas Donatas Dobilinskas pristatė įvairius bibliotekoje vykdomus projektus, netradicines ugdymosi veiklas, įdomius užsiėmimus.

Su F. Bajoraičio biblioteka ir jos darbuotoju Donatu bendradarbiaujame jau kelerius metus. Ir kaskart apsilankę naujų įdomių dalykų pamatome vis daugiau. Šį kartą mokiniai pamatė, kaip veikia 3D spausdintuvas, peržiūrėjo filmukus, pristatančius robotikos pamokas, ir vaikų pagamintus robotus, pabandė susidoroti su įvairiais galvosūkiais (beje, pagamintais pačių bibliotekos darbuotojų pasitelkus kompiuterio programas ir 3D spausdintuvą), pavyzdžiui, sužinoti reikiamą kodą atidarius paslaptingą dėžutę ar sudėjus dėlionę ir  panaudojus papildytą realybę.

Ne visi galvosūkiai buvo lengvai įkandami – kai kur Donatas turėjo padėti. Nemažai šios pamokos laiko praleidome virtualioje realybėje – mokiniai, paeiliui užsidėję virtualios realybės akinius, žiūrėjo vadinamuosius 360 laipsnių filmus. Įspūdžiai tikrai nepakartojami!

Aišku, laikas prabėgo labai greitai, visko išbandyti nespėjome. Viena iš naujų įdomybių bibliotekoje – paslaptingas interaktyvus išbandymų-galvosūkių   kambarys  „Bebaimių 12+“, kuris šį kartą liko neaplankytas.  Bet  mokiniams išskubėjus į gimnaziją trumpai apsilankiau šiame kambaryje ir galiu patikinti, kad tikrai verta kartu su keliais draugais pabandyti išspręsti šio paslaptingo kambario galvosūkius ir išsiaiškinti, kiek gerai pažįstate savo miestą, kokie jūsų naudojimosi IT įgūdžiai.

Ačiū Donatui Dobilinskui už mums skirtą laiką, už nuoširdų norą supažindinti mokinius su naujausiomis technologijomis.

Mokytoja Tatjana

 

Palikti komentarą