Mainų dalyviai pateko į fiestą

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJau penkti metai vyksta Šilutės Vydūno gimnazijos mainai su Ispanijos Les Carolines mokykla. Šiemet kovo 8-15 dienomis Ispanijoje viešėjo septyniolika pirmokų, juos lydėjo mokytojos Lolita Kučinskienė, Lilija Zdanevičienė, direktorė Marina Stirbienė.

Įspūdžiais dalijasi mokytoja Lolita Kučinskienė

Šios viešnagės metu visas miestas kaip tik ruošėsi vienai didžiausių metų švenčių – pavasario pradžios šventei (isp. Fallas, tariama Faijas), kurią net siekiama įtraukti į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Pradžią šiai tradicinei šventei kažkada davė dailidės. Jie, norėdami sutvarkyti savo darbo vietas, sudegino visus nereikalingus daiktus. Šiais laikais deginamos didžiulės skulptūros, kurias visus metus kuria menininkai. Gražiausi menininkų darbai paliekami muziejuje, visa kita paskutinę šventės dieną sudeginama. Iki tol žmonės visą mėnesį švenčia, aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, gatvės pasipuošia neįtikėtino grožio iliuminacijomis.

Neatskiriama pavasario šventės dalis yra Mascleta. Tai ritmiškas pirotechnikos numeris, kuris savo garsu pritraukia visus Valensijos gyventojus ir svečius į miesto rotušę kiekvieną dieną penkias minutes patirti kažką nepaprasto, bet tikrai stipraus. Šis pojūtis kiekvieną kartą išgaunamas vis stipresnis ir paskutinę dieną būna pats stipriausias. Koks jis yra iš tikrųjų, galime tik nujausti, nes tas, kurį mes patyrėme, buvo apibūdintas kaip „švelnus“. Kas skaitė E. Hemingvėjaus „Fiestą“, gali įsivaizduoti, kaip ispanai švenčia, o kas nori tai patirti pats – tevažiuoja į Ispaniją būtent per šią šventę.

Mokykloje mes taip pat šventėme, deja, jau mūsų išvykimo dieną, kai iš pat ryto gaminome ispanų nacionalinį patiekalą paella (tariama paeljė). Mažesnieji kūrė skulptūrą, kurią vėliau sudegino.

Savaitė, kaip visada, prabėgo greitai ir smagiai – su naujomis šeimomis, šventine nuotaika, ilgais vakarais,  intensyviu bendravimu ir pažintinėmis kelionėmis.

Stebėjome ir įdomią istorijos pamoką, kai mokytojas, norėdamas perteikti pirmykščio žmogaus gyvenimą paleolito ir neolito amžių sandūroje, pats įkūnijo personažą, kuris kalbėjo ne tik ispaniškai, bet ir lietuviškai. Visus nustebino taisyklingai tariami sudėtingi  žodžiai, tokie kaip troškulys, skruzdėlė ir pan. Šis originalus mokytojas gegužės mėnesį atvyks ir į mūsų mokyklą, į antrą mainų etapą.

Mainų dalyviai iš Ispanijos atvyks gegužės 7-14 dienomis, ir labai kviečiame visus į šventinę asamblėją, kad priimtume svečius taip pat draugiškai, kaip ir mes buvome priimti.

Palikti komentarą