Konkursas „Išmanioji diena 2019“

Šių metų spalio 10 dieną Šilutės Vydūno gimnazijos 1–4 klasių 54 mokiniai dalyvavo respublikiniame internetiniame konkurse „Išmanioji diena 2019“ ir keturi iš jų pateko į pirmąjį šimtuką (https://ismaniojidiena.lt/).

Tai trys jaunesniųjų klasių gimnazistai – antrokai Lina Misevičiūtė (69 vieta šalyje), Ignas Želvys (79 vieta šalyje) ir pirmokė Rūta Lomsargytė (88 vieta šalyje). Vyresniųjų klasių grupėje pirmajame šimtuke turime vieną atstovą – ketvirtoką Beną Tarozą (57 vieta šalyje).

Iš viso konkurse dalyvavo 2195 mokiniai iš įvairių šalies mokyklų: 9–10 klasių 1405 mokiniai, 11–12 klasių – 790. Mūsų gimnazijos 54 dalyviai pasiskirstė taip: 1–2 gimnazijos klasių 37 mokiniai, 3–4 gimnazijos klasių – 17.

Šiame originaliame konkurse bendrą rezultatą lemia ne vieno dalyko žinios, o bendra septynių dalykų: chemijos, fizikos, biologijos, informatikos, matematikos, ekonomikos bei bendrojo išsilavinimo, taškų suma. Buvo paruošta 70 užduočių (po 10 klausimų iš kiekvienos srities), kurias mokiniai turėjo atlikti per 90 minučių. Kaip sakė konkurse dalyvavę gimnazistai, nemažai užduočių ir klausimų buvo netikėti ir reikalavo išmanyti daugiau, negu mokomasi per pamokas.

Tačiau svarbiausia ne pasiekti rezultatai, o dalyvavimas, nes po konkurso kiekvienam dalyviui pateikta atliktų užduočių rezultatų analizė ir teisingi atsakymai.

„Išmaniąją dieną“ inicijuoja Nacionalinė moksleivių akademija, viena iš lyderiaujančių gabių vaikų ugdymo įstaigų Lietuvoje. Konkursas pradėtas organizuoti 2014 metais, tačiau šiemet vyko tik ketvirtą kartą. Tikimės, kad šį rudenį netikėtai sugrįžęs jis bus tęsiamas ir ateityje.

Gimnazijoje konkursą organizavo ir vykdė mokytojos Tatjana Balvočienė ir Asta Bendikienė.

Informacija mokytojos Tatjanos Balvočienės

Palikti komentarą