Įgyvendinama „Istorijos seklių“ idėja

Jau kelintą kartą gimnazijos svetainėje pateikiama informacija apie tai, kad PIKʼas (pilietinės iniciatyvos klubas) ieško dingusių Lietuvos valstybės vėliavos spalvų, be to, į tas paieškas įtraukia ir daugiau šilutiškių.

Pasirodo, Šilutės Vydūno gimnazijos istorijos mokytoja Lilija Zdanevičienė dalyvavo Šilutės savivaldybės skelbtame kūrybinių darbų projekte „Čia Lietuva, čia mano namai“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Vydūnietės pasiūlymas „Istorijos sekliai“ laimėjo pirmąją vietą ir 400 eurų sumą projektui įgyvendinti. „Istorijos seklių“ idėja tokia: paskelbus, kad yra dingusios Lietuvos valstybinės vėliavos spalvos, jas reikia surasti, kad būtų galima švęsti valstybės atkūrimo šimtmetį.

Spalvos ieškomos tam tikrais būdais: tai kelionės dviračiais, pėsčiųjų žygiai, kultūrinės pažintinės kelionės, orientacinės varžybos. Į dingusių spalvų paieškas buvo įtraukti Šilutės Vydūno ir Pirmosios gimnazijos mokiniai, mokytojai, gimnazistų tėvai, alumnai, Šilutės šaulių 8-oji kuopa, Šilutės politiniai kaliniai ir tremtiniai.

Geltoną spalvą „sekliams“ pavyko rasti Klaipėdos Dragūnų bataliono organizuotame pėsčiųjų žygyje „Klaipėda–Palanga“, šiek tiek raudonos spalvos aptikta dviračių žygio į Uostadvarį ir kultūrinės pažintinės kelionės į Stokholmą metu. O gruodžio 1 dieną surengtose orientacinėse varžybose jungtinės pajėgos Šilutės mieste ieškojo istorinių objektų ir viename iš jų paslėptos žalios spalvos. Šiose paieškose dalyvavo aštuonios komandos. Vydūno gimnazijos pirmokams pavyko greičiausiai rasti dingusią spalvą.

Mokytoja Lilija sako, jog spalvų dar bus ieškoma, kol pagaliau visas galėsime sujungti į Trispalvę, ir dėkoja Šilutės Pirmosios gimnazijos komandai, šauliams, politiniams kaliniams ir tremtiniams, JKL komandai ir, žinoma, šauniesiems vydūniečiams.

Nuotraukoje – jungtinės „seklių“ pajėgos.

Palikti komentarą