Gimnazija UNESCO asocijuotų mokyklų veikloje

Lapkričio 27 – gruodžio 1 dienomis Helsinkyje vykusioje 14-oje UNESCO asocijuotų mokyklų Azijos–Europos klasės tinklo (ASEF-class net) narių konferencijoje buvo apibendrinti 2017 metais tinklo mokyklų virtualioje erdvėje vykdyti projektai ir paskelbti nugalėtojai. Tarp paskelbtų nugalėtojų ir du projektai, kurių bendraautoriai ir dalyviai – Šilutės Vydūno gimnazijos moksleiviai. Abu jie apdovanoti Auksiniu prizu.

Vienas jų – „Pasivaikščiokime gatvėmis“ („Let’s stroll in the streets“), kurio sumanytojos ir koordinatorės mokytojos Masinah Binti Sahid (SMK Jeram Selangor, Malaizija) ir Marytė Lukošaitienė (Šilutės Vydūno gimnazija). Projekte dalyvavo šie gimnazijos mokiniai: Gabrielė Juknevičiūtė, Eglė Kairytė, Saulena Juodviršytė, Justas Jucius, Liudas Kurklietis, Aistė Laiškonytė, Laurynas Mackevičius, Mindaugas Urbonavičius, Vaineta Malinauskaitė Lukas Strelnikovas, Domantas Tubutis, Goda Lukošiūtė. Projekto dalyviai pristatinėjo savo šalies miestus, jų istoriją, architektūrą, dalijosi tradicijų, švenčių, renginių, socialinio gyvenimo nuotraukomis, filmuota medžiaga, nagrinėjo ekologines ir aplinkos gražinimo problemas. Visą projekto medžiagą galimą rasti šiuo adresu: https://asefstrollstreet.blogspot.com/?fbclid=IwAR05JCxXAbrU98BT7Ox4gKojFyi-Zam6rOiraQ0P3jL97E5imxc5TwDAEwY.

Tokį pat apdovanojimą gavo ir kitas projektas „Upės – gyvenimo eliksyras“ („Rivers-an elixire of life“). Jo dalyviai – Lukas Strelnikovas, Domantas Tubutis, Laura Visgirdaitė, Tomas Balčytis, Vytenis Papievis, Milda Nausėdaitė. Projektas buvo puiki galimybė mokytis geografijos ir anglų kalbos.

Šios Helsinkyje vykusios konferencijos tema – „Lyčių lygybė ir STAM mokymas“ (STEM -science, technology, engineering, math); tikslas – ieškoti ir pasiūlyti geriausius modelius, kurie skatintų ne tik vaikinus, bet ir merginas domėtis STEM dalykais mokyklose, ugdytų jų kritinį mastymą ir suvokimą apie STAM dalykų taikymą praktikoje, didintų stojančiųjų, ypač merginų, į STAM specialybes skaičių.

Ačiū visiems gimnazijos mokiniams, esamiems ir buvusiems, už bendradarbiavimą tarptautinėje UNESCO asocijuotų mokyklų veikloje.

Mokytoja Marytė Lukošaitienė

Palikti komentarą