Dovana Europos egzamino finalininkui

Benas Taroza, 3t klasės gimnazistas, varžėsi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuotame Europos egzamino finale ir už jame parodytas labai geras žinias vydūniečiui buvo įteiktas kvietimas į tarptautinę LOGIN konferenciją, birželio 6–7 dienomis vykusią LITEXPO parodų rūmuose.

Gimnazisto įspūdžiai iš šios konferencijos

LOGIN – tai didžiausias Baltijos šalyse inovacijų ir technologijų festivalis. Čia susirenka pranešėjai iš įvairių sričių – nuo politikų, verslininkų iki dirbtinio intelekto ekspertų. Festivalio organizatoriai pakvietė daug drąsių, nebijančių pasipriešinti oponentams ar nusistovėjusiai tvarkai žmonių – tai Christopher Wylie, sukėlęs feisbuko „Cambridge Analytica“ skandalą (po šio skandalo dėl įvairių grasinimų jis yra nuolat saugomas apsaugininko); Margrethe Vestager, eurokomisarė, atsakinga už konkurenciją (tai ta pati politikė, kuri skyrė milijardines baudas „Google“, „Apple“ ir kitoms korporacijoms už nesąžiningą veiklą); Toomas Hendrik Ilves, buvęs Estijos prezidentas (jis yra vienas iš pagrindinių žmonių, kurie prisidėjo prie Estijos skaitmenizacijos, – įsivaizduokite, estai jau 2005 metais galėjo balsuoti internetu!), ir daug kitų.

LOGIN festivalis – įdomus renginys vien dėl pranešėjų. Vienų kalbos patraukia negirdėtais faktais (pasirodo, UNICEF yra organizacija, kuri nuperka daugiausiai pasaulyje vakcinų ir pieštukų), patarimais. Kitų kalbos gal ne tiek naujos, kiek įtraukiančios, pralinksminančios, gal net juokingos. O svarbiausia, pranešėjai kalba drąsiai – nebijo kritikos, nebijo pasakyti tai, ką jie iš tiesų mano. Smagu klausytis tokių laisvų žmonių.

Nuotrauka iš Europos egzamino finalo

Palikti komentarą