1k kūrė „Istorijas iš lagamino“

Gruodžio 13 dieną 1k klasės mokiniai kartu su auklėtoja Vida Kimondriene ir socialine pedagoge Jūrate Guseviene lankėsi Vilniuje. Pagrindinis ekskursijos tikslas buvo MO muziejus. Vydūniečiai dalyvavo edukacinėje programoje „Istorijos iš lagamino“ – kūrė tekstus pagal nuotraukas ir taip mokėsi išlaisvinti savo kūrybiškumą.

Iš pradžių gimnazistai susipažino su muziejaus istorija, vėliau apžiūrėjo vieną iš ekspozicijų ir klausėsi pagal nuotraukas sukurtų pasakojimų. Tada sekė praktinė edukacijos dalis: mokiniai patys kūrė istorijas pagal pasirinktus daiktus ir nuotraukas. Visų pirma, jie pasirinko nuotrauką su pagrindiniu veikėju, tada – nuotrauką su antraplaniais veikėjais ar veiksmo vieta, galiausiai iš seno lagamino traukė įdomiausius daiktus ir bandė juos susieti su pasakojimu. Sukūrę istorijas, jas skaitė klasės draugams. Buvo išrinkti du įdomiausi pasakojimai, kurių autoriai apdovanoti norvegų rašytojo Bjorno Sortlando knyga „Minutė tiesos. Apie meilę, kelionę ir meną“.

Po edukacijos dar liko laisvo laiko pasivaikščioti sostinėje. Vieni rinkosi Kalėdų mugės miestelius, kiti lankė Katedrą ir Gedimino pilį, treti pasuko senamiesčio gatvelėmis apžiūrėti architektūros ar nusipirkti suvenyrų.

Informacija Lino Kirjanovo, 1k klasės gimnazisto

Palikti komentarą