Tarptautinė Tolerancijos diena

Jau tradiciškai trečioji lapkričio savaitė gimnazijoje  yra skiriama Tolerancijos dienai, kuri švenčiama šio mėnesio 16-ąją: vyksta renginiai, atliekami tyrimai, rengiamos diskusijos. Šiemet Tolerancijos dienos simbolis buvo Tolerancijos NAMAS.

O NAMAI – TAI MEILĖ, PAGARBA, DRAUGYSTĖ, ŠYPSENA… Bibliotekoje ir pirmo aukšto fojė buvo rodomi filmai ir vaizdo medžiaga, kviečiantys pamąstyti, ar esame geranoriški ir pakantūs. Antrų klasių mokiniai dalyvavo apklausoje ir daugelis nurodė, kad tolerantiški žmonės pasižymi  geranoriškumu, užuojauta  silpniesiems, mąstymo realistiškumu ir kritiškumu, minčių ir jausmų sąmoningumu, partneryste, o netolerantiški – savęs idealizavimu, siekimu bausti kitus,  įtaiga ir manipuliacija kitais, mąstymo subjektyvumu.

Tolerancijos mokiniai mokėsi etikos, psichologijos ir socialinio emocinio ugdymo pamokose, jiems padėjo mokytojai K. Mockus, L. Zdanevičius, psichologė K. Monkienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė L. Romanovienė. Informacinių technologijų mokytojos T. Balvočienės mokiniai savo kūrybiškais  plakatais Tolerancijos namo tema papuošė antrojo aukšto foje. 3s klasės vadovė  R. Klimanskienė inicijavo auklėtinių Evos ir Guodos paskaitą bendraklasiams apie bendrystę. Ypač entuziastingai Tolerancijos dieną paminėjo 2s klasės mokiniai su savo auklėtoja Zinaida Vostrikova – parengė du gražių žodžių stendus, klasės valandėlės metu žiūrėjo ir aptarė įkvepiantį filmą.

Neabejojame, kad mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai skyrė laiko apmąstymams apie tai, kaip svarbu atpažinti, vertinti tolerantiškus žmones ir mokytis iš jų, kad mūsų NAMUOSE gyventų MEILĖ, PAGARBA, DRAUGYSTĖ, ŠYPSENA…Ir ne tik tada, kai vyksta Tolerancijos dienos renginiai.

Mes, mokinio projekto „Tolerancijos diena“ rengėjos, dėkojame visiems, dalyvavusiems, palaikiusiems mūsų iniciatyvą.

Informaciją pateikė 3s klasės mokinės Eva Genutytė, Guoda Cvilikaitė

Palikti komentarą