Šventadienis Šv. Jokūbo kely

Birželio 6 dieną apie 50 vydūniečių kartu su kitais šilutiškiais jau penktą kartą dviračiais riedėjo Šv. Jokūbo keliu „Šilutė–Ramučiai–Gardamas–Švėkšna–Šilutė“.

Be gausaus būrio naujokų, panorusių patirti piligrimystę, buvo ir keliaujančių jau ne pirmą kartą, o mokytojos Lilija Zdanevičienė ir Sandra Tamašauskienė dar nėra praleidusios nė vienos piligriminės kelionės. Kasmet Lilija parenka maršrutą, suburia dalyvius, o Sandra rūpinasi susitikimais bažnyčiose, atributika ir dokumentais, greitąja pagalba pavargusiems keliauninkams ar jų transporto priemonėms.

Šiemet organizatoriams prisidėjo papildomų darbų – reikėjo sukurti grupes „Teams“ platformoje, parengti failus kiekvienos grupės užduotims pateikti. Šios veiklos ėmėsi mokytojas Saulius Zdanevičius.

Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos klebonas Remigijus Saunorius. Ramučiuose maloniai pasitiko evangelikų liuteronų kunigas Remigijus Šemeklis, kurio pasakojimas apie restauruojamą Ramučių bažnyčią virto kalbėjimu į susirinkusiųjų širdis, o bendra giesmė pakvietė išgyventi šventadienio iškilmingumą.

Gardame šilutiškių laukė gražus švėkšniškių būrelis, o neilgai trukus Švėkšnos bažnyčioje jau sėdėjo visi drauge ir vieni kitiems plojo, kai buvo įteikiami piligrimo pasai ir pažymėjimai.

Belieka pridėti gražias akimirkas keliantis per brastą, kai draugiškai padėta vienas kitam, ir persikėlus, kai dalintasi servetėlėmis ir kruasanais… Ir, žinoma, neskubrius pokalbius grįžtant atgal į Šilutę, ramų judėjimą palaukiant vienas kito, grožintis vasaros pradžios žaluma ir žydinčiais pakelės žolynais…

Šventadienis buvo tikrai šventadieniškas – net saulė, stebėdama tokią gražią draugiją, maloniai šypsojosi jai visą dieną.

Palikti komentarą