Susitikimas Europos Tarybos konferencijoje

Lapkričio 23–25 dienomis UNESCO iniciatyvų klubo „Pasaulio pilietis“ atstovės Austėja Andriuškaitė, Ugnė Lidžiūtė, Vakarė Balandytė ir šio klubo koordinatorės Alicija Odinbergienė, Daiva Abišalienė dalyvavo ET nuotolinėje konferencijoje „Nuo išgirsto mokinių balso iki aktyvaus pilietinio dalyvavimo skaitmeniniame amžiuje: Mokyklų vaidmuo pandemijos metu ir po jos“.

Konferencijoje kalbėjo atstovai iš Graikijos, Libano, Tuniso, Jordanijos, Portugalijos, Rumunijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Kanados, JAV. Savo požiūrį išsakė ir Europos Tarybos nariai, atstovaujantys pasaulio piliečio, taikos, demokratinės pilietybės, švietimo sritims. Remiantis tyrimų rezultatais ir praktine patirtimi, buvo prieita prie išvados, kad pandemijos metu visose valstybėse švietimas susidūrė su tomis pačiomis problemomis: mokiniai nesijungia kamerų, nes jų neturi arba nenori rodyti savo namų aplinkos; ne visi mokytojai buvo pasiruošę skaitmenizuotam ugdymui. Tokiomis sąlygomis svarbu pereiti nuo tradicinėje pamokoje įprasto komunikavimo prie bendradarbiavimo, kai mokiniai mokosi iš mokytojų, o mokytojai – iš mokinių.

Konferencijos metu supratome, kad Lietuva nėra vienintelė šalis, kuriai pandemijos metu kyla daug iššūkių švietimo srityje. Pamatėme daug gražių pavyzdžių, kaip organizuoti ugdymą, kad mokiniai galėtų išreikšti save ir tobulėti. Gimnazistes sužavėjo lektorių išsakytos idėjos apie įsiklausymą į mokinių balsą, skaitmeninę pilietybę ir galimų projektų įvairovę.

Informacija mokytojos Alicijos Odinbergienės

Palikti komentarą