Šilutės Vydūno gimnazijai – 30!!!

Ypatingi jubiliejiniai metai – 30-metis – atvėrė duris renginių ciklui ir sukūrė bendrą nuotaiką Šilutės Vydūno gimnazijos bendruomenei rugsėjo 11-ąją. Būtent  ne rugsėjo 1 d., o 11-oji primena, koks buvo gimnazijos startas prieš tris dešimtmečius ir kokį kelią reikėjo nueiti. Šiandien Šilutės Vydūno gimnazija jau įrašyta tarp geriausiųjų šalyje, o mokinių ir mokytojų pasiekimai tik parodo, kad čia subrandinamos vertybės, teikiamos galimybės yra paremtos draugiškais, pilietiškais santykiais, aktyviu dalyvavimu ne tik švietimo įstaigos, bet ir rajono gyvenime.

Šventinėje asamblėjoje Vydūno gimnazijos bendruomenė ir vėl šmaikščiųjų abiturientų Mato  ir Luko buvo pakviesti į nuotaikingą radijo laidą „Vydūno FM“, kurioje susirinkusieji keliavo į 1993-iuosius. Pirmasis pašnekovas, atvykęs į radijo laidą, – tai, žinoma, ir pirmasis  Vydūno gimnazijos direktorius, visų misijų, vizijų, inovacijų gimnazijoje lyderis ir įkvėpėjas Jonas Jatautas. Priimdamas iššūkį vesti šventinę asamblėją pirmasis gimnazijos direktorius pakvietė auditoriją padiskutuoti apie „3A“ – tai gimnazijoje anuomet suformuotos vertybės: ATSAKINGAI, AKTYVIAI ir ATVIRAI. Bendra diskusija tik patvirtino, jog „3A“  nepaseno ir lygiai tiek pat svarbios šiais laikais.

Antroji radijo laidos viešnia buvo dabartinė gimnazijos direktorė Marina Stirbienė. Ji prisipažino,  kad jubiliejinius metus mininčiam pastatui yra ištikimesnė daugiau nei skelbia jubiliejinė data. Juk dar 1967-ųjų rudenį ji žengė į šio pastato salę nešina gėlėmis. Ir tuomet ji buvo tik pirmokė. M.Stirbienė padėkojo J.Jatautui už visas pamokas ir pasitikėjimą, įteikė ir gimnazijos simbolinius marškinėlius  su garsiąja įstaigos citata, gyvenimo moto: „Non progredi, est regredi“ (liet. – „Neiti į priekį reiškia grįžti atgal“).

Paminėti ir gėlėmis apdovanoti kiti bendražygiai, kurie kartu pradėjo darbą 1993-aisiais. Salėje nuaidėjo šiandien daugeliui gimnazijos abiturientų kartų jau tapusių atminty ir širdy legendinių mokytojų, personalo darbuotojų pavardės. Gėlės buvo įteiktos Audronei Česnakevičienei, Gražinai Mikutienei, Jūratei Gusevienei, Sigitai Filičkinai, Algirdui Navickui, Laimutei Avižinienei, Alinai Judžentienei, Daivai Motiejūnienei, Laimutei Pakalniškienei, Jonui Jauniui, ir kt.

Su gražiu jubiliejumi gimnazijos bendruomenę sveikino ir „tiesioginiame eteryje“ kalbėjo gimnazijos alumnai: „Dainų dainelės“ laureatė Gintarė Muraulaitė ir dabartinis Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas. Abu jie pasidžiaugė, kad prisimindami gimnazijoje praleistus metus jaučia tik šiltus jausmus ir kad čia galėjo mokytis ir ugdytis kaip laisvos asmenybės.

Na, o pabaigoje visų gimnazistų laukė šventinis keksiukų tortas, nes kaipgi gimtadienis be torto…

 

Informaciją  pateikė „ALĖJA 3“ REDAKCIJA, Vydūno gimnazijos jaunieji žurnalistai

Palikti komentarą