Pirmokų viešnagė sostinėje

Lietingą lapkričio 3 dieną mes, Vydūno gimnazijos 1s ir 1g klasės mokiniai, iškeliavome į Lietuvos sostinę Vilnių. Iš gimnazijos kiemo išvykome anksti, kelionė buvo ilga.

Pirmoji mūsų stotelė buvo Valdovų rūmai. Ten susipažinome su mūsų protėvių naudotais buitiniais įrankiais, papuošalais, sužinojome, kur dažniausiai jie yra randami, pamatėme senovines vandentiekio sistemas ir dar daug kitų įdomių dalykų. Matėme išlikusius griuvėsius, senosios Vilniaus pilies pamatus. Vaikščiojome po restauruotus kambarius, grožėjomis nuostabiais interjerais, o didžiausią įspūdį paliko senieji gobelenai. Nuostabą kėlė kambarių dydžiai, neišpasakytas puošnumas bei apgalvotos detalės, kurios puikiai atskleidė, kaip tuo metu gyveno LDK didikai. Lubos taip pat buvo nepaprastos, kai kur – paauksuotos. Sužinojome, kaip atrodė pirmieji higienos reikmenys bei ką darė mūsų protėviai, kad išliktų gražūs (viena iš įdomesnių procedūrų – kraujo nuleidimas). Kad eitų lengviau orientuotis ir viską suprasti, mums padėjo gidės, kurios papasakojo apie mūsų protėvių praeitį, Vilniaus miesto kūrimosi pradžią bei noriai atsakinėjo į smalsius gimnazistų klausimus.

Antroji stotelė buvo Lietuvos Respublikos Seimas. Praėję sudėtingą patikrą, pagaliau patekome į Seimo patalpas. Mus pasitiko Seimo narys Audrius Petrošius, kuris papasakojo apie Seimo darbą, savo kelią į politiką. Po Seimo patalpas mus taip pat vedžiojo gidas. Buvo įspūdinga vaikščioti koridoriais, kuriais vaikščioja įžymūs žmonės, valdantys mūsų šalį. Seime pamatėme daug svarbių ir įžymių vietų: Seimo posėdžių salę, Kovo 11-osios Akto salę, Algirdo Mykolo Brazausko salę, Konstitucijos salę. Ekskursijos pabaigoje teko dalyvauti ir gido surengtoje viktorinoje bei laimėti prizų.

Po turiningų ekskursijų likusiu laisvu laiku pasivaikščiojome po Vilniaus senamiestį, pasigrožėjome įspūdinga Vilniaus architektūra, o keliaudami namo nusprendėme, kad tai tikrai ne paskutinė mūsų kelionė į Lietuvos sostinę.

Ema Bartušytė ir Paulius Zdanevičius, 1s klasė

Palikti komentarą