Pagerbėme Lietuvos žydų genocido aukų atminimą

Rugsėjo 23 dieną Lietuvos žydų genocido aukų atminimą vydūniečiai pagerbė tylos minute ir filmo „Žemaičių Naumiesčio pastatai, kuriuose gyveno žydai“ peržiūra (klasės valandėlių metu). Filmo autorė – 3t klasės gimnazistė Guoda Majutė.

Rugsėjo 24 dieną PIKʼas (Pilietinių iniciatyvų klubas) ir Keliautojų klubas (vadovai Lilija ir Saulius Zdanevičiai) aplankė holokausto laikus menančią Štuthofo koncentracijos stovyklą. Istorijos pamokos gimnazistams taip pat vyko ir Gdanske, o kitą kelionės dieną – Malborko pilyje.

Savo įspūdžiais apie istorijos pamokas Lenkijoje dalijasi 2s klasės gimnazistas Lukas Lynikas.

,,Mūsų kelionė prasidėjo penktadienį, anksti ryte. Pirmą valandą daugiau kaip trisdešimt mokinių susirinko prie mokyklos ir kartu su lydinčiais mokytojais išvažiavo Lenkijos link.

Kelionė truko devynias valandas. Pirmiausia aplankėme Štuthofo koncentracijos stovyklą, tą pačią, kurią aprašė Balys Sruoga savo prisiminimų knygoje „Dievų miškas“. Matėme išlikusius pastatus, klausėmės istorijų apie kalinių kančias. Didžiausią įspūdį paliko krematoriumas, kuriame buvo labai niūri ir nyki atmosfera, ir istorija apie daktarą, kuris gamino muilą iš žmonių palaikų…

[…] Aplankyti Gdanską buvo paskutinis tos dienos tikslas. Sustoję prie Gdansko senamiesčio matėme olandiško stiliaus namus, Šv. Marijos baziliką, gynybines sienas ir suvenyrų parduotuves. Po turo aplink istorinį senamiestį gavome pusantros valandos laisvo laiko.

Septintą valandą vakaro išvažiavome į viešbutį Malborko mieste. Visi buvome pavargę, tai į viešbutį norėjome nuvykti kuo greičiau. Gavę savo kambarius, daugelis patraukė tiesiai į lovą.

O kitą dieną aplankėme didžiausią mūrinę pilį pasaulyje, Malborko pilį. Prieš įeinant mums įteikė audiogidus. Pilyje praleidome dvi su puse valandos išsamiai klausydamiesi audiogido pasakojamų istorijų.

Po apsilankymo pilyje susiruošėme važiuoti namo. Pakeliui užsukome į „McDonalds“ ir po dešimties valandų jau vėl buvome Šilutėje.“

Palikti komentarą