Mokinių mainai „Šilutė–Vesterštėdė”

Spalio 15–24 dienomis aštuoniolika vydūniečių – šešiolika 1–2 klasių gimnazistų ir dvi mokytojos – dalyvavo tarptautiniuose mokinių mainuose Vesterštėdėje, Vokietijoje.

Mainų dalyviai kelionę pradėjo keltu iš Klaipėdos į Kylį. Kelionės nuovargis ir jaudulys nesugadino geros nuotaikos susitinkant su vokiečių gimnazistų šeimomis Vesterštėdėje.

Per dešimt viešnagės dienų vydūniečiai aplankė Langeogo salą, garsią potvyniais ir atoslūgiais; prie Huntės upės esantį Oldenburgo miestą; Hamburgą ir jame palei Elbę besikuriantį Hafencity – modernios ir originalios architektūros rajoną; Lėro miestą prie Ledos upės palei Olandijos sieną; Wilhelmshafeną, kuriame yra svarbus šalies jūrų uostas ir didžiausia karinio laivyno bazė.

Šių mainų tema – vanduo, būtent dėl to Vokietijoje buvo lankomos vietos, susijusios su vandenimis: Šiaurės jūra, uostai, pelkės, jūrų muziejus… Į Šilutę atvyksianti vokiečių grupė domėsis ta pačia sritimi, tik jau mūsų krašte.

Pasibaigus pirmajam šiųmečių mainų etapui, jo dalyviai sako nekantriai laukiantys vasaros pradžios, kai Vokietijos gimnazistai apsilankys Lietuvoje.

P. S. Šilutės Vydūno ir Vesterštėdės gimnazijų draugystė užsimezgė 1998 metais, kai pirmą kartą buvo apsikeista mokinių delegacijomis.

Informacija mokytojos Redos Klimanskienės

Palikti komentarą