Konkursas „Piešinys – matematikos uždavinys“

Kas tai?

Tai respublikinis konkursas, kuriame daugiau nei 15 metų kviečiami dalyvauti mokiniai nuo pat 5 iki 12 klasės. Jis skatina mokinius kūrybiškai pažvelgti į matematikos pasaulį, drąsiai išreikšti savo idėjas bei lavinti įgūdžius naudojant rašyklę (pavyzdžiui „Microsoft Word“). Pagrindinis tikslas – pasitelkiant rašyklės braižymo priemones sukurti vizualiai estetišką ir įdomų piešinį, kuriame būtų paslėptas matematikos uždavinys.

Asmeninė patirtis

Pati konkurse dalyvavau 3 kartus. Naudingiausia buvo tai, jog įgijau naujų įgūdžių dirbant su „Microsoft Word“ programa, ypač naudojant braižymo įrankius, nes piešinį teko kurti vien iš geometrinių figūrų.  Be to, pastebėjau, kaip yra sunku pačiai sukurti uždavinį, kuris būtų įdomus ir atitiktų vizualinę idėją. Beje, šiais metais užduotis buvo išskirtinė, nes buvo nurodyta konkreti piešinio su uždaviniu tema – darbas turėjo būti susietas su Vilniaus miestu, nes šiais metai Lietuvos sostinė šventė 700 metų jubiliejų.

Rekomendacija

Nors pati mėgstu matematiką, labiausiai rekomenduočiau tokiame konkurse dalyvauti ir tiems mokiniams, kuriems ši mokslo disciplina ne itin sekasi. Galbūt tai padėtų jiems pažvelgti į matematiką iš kitokios perspektyvos. Be to, visada yra naudinga pagerinti informacinių technologijų įgūdžius :))

Organizatoriai

Konkursą kasmet organizuoja Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus, Vilniaus Simono Daukanto progimnazija. Daugiau informacijos apie konkursą pateikta svetainėje „MIT konkursas“ https://superit.vilniustech.lt/

Daugiau iliustruotų pavyzdžių galite rasti Vydūno FB

Informaciją pateikė Gabrielė Bernotaitė, 4v klasė

Palikti komentarą