Klubo „Pasaulio pilietis“ iniciatyva

UNESCO iniciatyvų klubas „Pasaulio pilietis“ – tai Šilutės Vydūno gimnazijos neformalaus ugdymo 1–3 klasių mokinių grupė, kuriai vadovauja geografijos mokytoja Alicija Odinbergienė.

Šio klubo tikslas – vykdyti visuomenines veiklas, atitinkančias UNESCO darnaus vystymosi tikslus, skatinti mokinius suprasti pasaulio žmonių tarpusavio priklausomybę ir atsakomybę, kviesti gimnazijos bendruomenę lokaliai spręsti globalias problemas, įsitraukiant į aktyvią pilietinę veiklą.

Taigi, klubo nariai nusprendė sukurti internetinę anketą ir atlikti apklausą, kuria siekė sužinoti, kiek vydūniečių vadovaujasi darnaus vystymosi tikslais ir stengiasi kuo rečiau naudotis automobiliais.

Aktyviausiai į klausimus atsakinėjo 9 ir 10 klasių mokiniai. Sužinojome, kad dauguma šeimų turi vieną arba du automobilius. Daugiau negu pusė respondentų į mokyklą eina pėsčiomis arba važiuoja viešuoju transportu. 80 procentų norėtų saugoti gamtą ir sutiktų rečiau naudotis automobiliu. Likusieji paaiškino, kad gyvena per toli nuo miesto, be to, netiki, kad atsisakę važiuoti automobiliu ką nors pakeistų, nes dauguma žmonių vis tiek nepasektų jų pavyzdžiu.

Klubas dėkoja gimnazijos bendruomenei už sugaištą laiką atsakant į anketos klausimus.

Informacija mokytojos Alicijos Odinbergienės

2 Komentarai

  • Suburtas gražus iniciatyvų klubas gražiu pavadinimu. Pradžią jau padarėte, dabar atėjo laikas įsitraukti į prasmingą pilietinę veiklą, patiems veikti ir pakviesti gimnazijos bendruomenę lokaliai spręsti globalias problemas, t. y. APGINTI Šilutės – globalaus pasaulio lokalios dalies – MEDŽIUS, pasmerktus iškapoti. Jei nežinote situacijos, žiūrėkite feisbuke: S.O.S. Šilutės medžiai. Ką jūs galite padaryti? Jaunos galvos tikrai sugalvos. Yra, pavyzdžiui, pasiūlymas parodyti, kad mylite gamtą, – pasitelkti Valentino dienos simboliką ir širdukėmis, meilės prisipažinimais papuošti medžius. Tik akmenširdis gali nemylėti medžių, kurie vasarą jam teikia pavėsį, lietui lyjant padeda išsisukti be skėčio, pavasarį nušviečia gatvę kaštonų žvakėmis, o visokius pakeleivius verčia aikčioti iš susižavėjimo ir… pavydo, koks žalias miestas yra ta Šilutė. Pasistenkime, kad ir liktų.

  • Prie to galėtų prisidėti ir ekologų klubas ir suvienyti jėgas visi.

Palikti komentarą