Ir vėl „Klaipėdos sukilėlių keliais“

19-asis tradicinis naktinis žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais“ šiemet sukvietė beveik 3 tūkstančius įvairaus amžiaus žygeivių iš visos Lietuvos, tarp jų ir 105 Šilutės Vydūno gimnazijos bendruomenės nariai: 85 mokiniai, 6 mokytojai, du jų sutuoktiniai ir 12 alumnų, prisiregistravusių gimnazijos komandoje, o iš tiesų jų dalyvavo dar daugiau.

Istorijos mokytojai Lilija ir Saulius Zdanevičiai sukilėlių keliais šiemet išsiruošė septintą kartą, jų įkvėpta gimnazijos bendruomenė – trečią. Užpernai žygiavo 50, pernai 80, šiemet jau per šimtą vydūniečių.

Susirinkusieji įveikė 25 kilometrų atstumą nuo Gargždų iki Klaipėdos 1923 m. Klaipėdos sukilimo dalyvių keliu. Penktadienio, sausio 17-os, vakarą startavo Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje, o kelionę baigė Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Žygeivius išlydėjo Klaipėdos miesto ir rajono valdžios atstovai. Žygyje dalyvavo Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Patys sparčiausi kelionės tikslą pasiekė apie 2 valandą nakties, o visi kiti grįžo maždaug pusę šešių ryto. Kaip įprasta, žygio metu dalyviai buvo sustoję pasistiprinti kareiviška koše ir arbata.

Vydūniečiai, įveikę nemenką atstumą, nors buvo ir pavargę, tačiau laimingi, pasisėmę teigiamų emocijų.

Informacija mokytojo Sauliaus Zdanevičiaus

Palikti komentarą