Informacinių technologijų „Pamoka kitaip“

Šilutės Vydūno gimnazijoje birželio mėnesį tradiciškai vyksta praktinių studijų dienos „Pamoka kitaip“. Šių metų praktinių studijų dienų tema buvo „Mes iš Pamario krašto. Darnaus vystymosi tikslų siekimas“. Informacinių technologijų mokytojai Tatjana Balvočienė ir Vidas Jaunius pasiūlė mokiniams šia tema kurti istorijas, komiksus, animacijas, interaktyvius žaidimus.

Tokią veiklą pasirinkę I ir II gimnazijos klasių mokiniai per pirmą susitikimą išsamiau susipažino su darnaus vystymosi tikslais, nutarė, kurį tikslą nori vizualizuoti, pasirinko kompiuterio programą, su kuria dirbs. Per kelias dienas (nuo birželio 6-os iki 10-os) kiekvienas mokinys sukūrė nedidelį projektą, savaitės pabaigoje pristatė savo darbą kitiems grupės nariams, pasakojo, ko išmoko, kaip jaučiasi.

Džiugu, kad mokiniai konstatavo, jog jiems pavyko realizuoti savo sumanymus, įgyti naujų gebėjimų, apgalvoti, ką jie gali atlikti siekdami darnaus vystymosi tikslų. Mokinių projektuose matome Šilutės miesto, rajono vietovių, vandens telkinių vaizdus, atskleidžiamos ekologinės ir kitos problemos.

Birželio 13-ą, paskutinę praktinių studijų dieną, Vasarė Banelytė (1s) pasakojo apie visų grupės narių kūrybą bendroje gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinės grupės konferencijoje, kurioje dalyvavo ir mokiniai, ir mokytojai. Buvo nutarta, kad šis informacinių technologijų projektas bus pristatytas ir trijų bendradarbiaujančių Šilutės rajono mokyklų konferencijoje (apie tai išsamiau – kitoje žinutėje).

Mokinių sukurtų projektų vaizdus galima peržiūrėti gimnazijos feisbuko paskyroje.

Informacija mokytojos Tatjanos Balvočienės

Palikti komentarą