Įkvepiančios pamokos

Gegužės 3–4 dienomis Šilutėje vyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) dienos. Pagal „Susitikimų“ programą vydūniečiai buvo įvairių veiklų žiūrovai ir dalyviai.

„Pojūčių teatro“ vadovės K. Žernytės vadovaujamose kūrybinėse dirbtuvėse pirmokai ir ketvirtokai išbandė savo jutimų galias pažįstant aplinką, orientuojantis joje ir kūrybiškai veikiant. Brailio rašto pamokoje antrokai susipažino su neregių rašymo ir skaitymo ypatumais, patys pabuvo „neregiais“. Į tiesioginę radijo laidos „Neregėti susitikimai“ transliaciją susirinko gausus būrys mokinių ir mokytojų. Susitikimas su nereginčiu kunigu R. Janšausku ir IT specialistu, programuotoju J. Kilčiausku buvo išties neregėtas, nepakartojamas. Tai buvo puiki tolerancijos pamoka ir įkvepianti gyvenimu besidžiaugiančių, savo tikslų besiekiančių neįgaliųjų žinutė sveikiesiems – niekada neprarasti tikėjimo savimi, justi gyvenimą visais pojūčiais ir eiti savo keliu.

Be šių susitikimų, dar vyko taktilinių knygų paroda gimnazijos bibliotekoje, o Pirmojoje gimnazijoje – puikus pojūčių teatro spektaklis „Akmuo. Vanduo. Geluonis“, kurio stebėtojai ir dalyviai buvo ir grupė vydūniečių.

Jūratė Gusevienė, socialinė pedagogė

1 Komentaras

Palikti komentarą