Edukacinė ekskursija į uostamiestį

Spalio 16 dieną 2e klasė kartu su kuratoriumi Sauliumi Zdanevičiumi išbandė neseniai pradėjusį kursuoti traukinį „Šilutė–Klaipėda“.

Nuvykę į Klaipėdą ekskursantai pirmiausia persikėlė į Smiltynę. Visi kartu pasivaikščiojo pajūriu, kalbėjosi, fotografavo, klausėsi jūros ošimo, grožėjosi gamta.

Po kelių valandų grįžę Klaipėdon aplankė piliavietėje esantį muziejų „Muziejus 39/45“. Jis įkurtas buvusios Klaipėdos pilies rytinės kurtinos vietoje, kur Antrojo pasaulinio karo metais vokiečiai buvo įrengę sprogmenų sandėlį. Taigi, šis muziejus primena ir pasakoja apie skaudų istorijos etapą – Antrąjį pasaulinį karą.

Autentiškose XVI–XVIII amžiaus poternose gimnazistai susipažino ir su pačios pilies, Klaipėdos miesto istorija. Apžiūrėjo piliavietėje ir senamiestyje rastus archeologinius radinius, dokumentus, miesto antspaudus, rekonstruotus XVII amžiaus kostiumus. Antrokų teigimu, šį muziejų tikrai verta aplankyti – jis praplečia ne tik istorines, bet ir kultūrines žinias apie Klaipėdos kraštą.

Po ekskursijos muziejuje visi kartu senamiesčio gatvėmis patraukė į pramogų ir laisvalaikio centrą. O paskui gerai nusiteikę traukiniu grįžo į Šilutę.

Informacija Gerdos Budvytytės, 2e klasė

Palikti komentarą